• Kurtkę ze skóry pytona wykryli funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z podkarpackiej KAS podczas kontroli na polsko- ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.
  • Towar próbował nielegalnie przewieźć przez granicę obywatel Ukrainy.

Kurtka została znaleziona podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy identyfikacja wykazała, że odzież została wykonana ze skóry węża pytona, objętego ochroną na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej CITES. 
44- letni kierowca, który przewoził kurtkę w bagażu nie posiadał zezwolenia, które wymagane jest na przewóz przez granicę gatunków zagrożonych wyginięciem, a także wykonanych z nich wyrobów.

W związku z naruszeniem przez mężczyznę przepisów ustawy o ochronie przyrody, funkcjonariusze zatrzymali  towar do dalszego postępowania, które prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-  Skarbowy w Przemyślu.

To kolejny wykryty w tym roku taki przypadek na przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce udaremnili w ostatnich miesiącach nielegalny przewóz płaszcza, kurtki a także obuwia wykonanych również ze skóry pytona.

Przewóz przez granicę okazów CITES

KAS przypomina, że ograniczenia w przewozie roślin i zwierząt objętych ochroną, pomagają chronić je przed całkowitym wyginięciem.

Nielegalny przewóz przez granicę UE a także wewnątrzwspólnotowy handel okazami gatunków zagrożonych wyginięciem jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Poprzedni artykułSprawca włamań i kradzieży odpowie przed sądem
Następny artykułNowa scena mobilna w gminie Krzywcza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj