Współpraca policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu i funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu doprowadziła do zatrzymania 38-latka, który zorganizował przewóz znacznych ilości środków odurzających na teren Polski. Dzięki działaniom służb, do sprzedaży nie trafiło ponad 11 kilogramów suszu marihuany.

W kwietniu br. przemyscy policjanci i funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili skuteczne działania skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej,  które doprowadziły do zatrzymania 38-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli  ponad 11 kilogramów suszu marihuany, o czarnorynkowej wartości około 790 tysięcy złotych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci z przemyskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. 38-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty zorganizowania przewozu znacznych ilości środków odurzających w postaci suszu marihuany, w celu wprowadzenia ich do obrotu oraz usiłowania przewozu na teren Polski znacznych ilości narkotyków. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Sąd Rejonowy w Przemyślu w kwietniu br. zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy, który w lipcu został przedłużony przez Sąd Okręgowy w Przemyślu.
 

Za popełnione przestępstwa 38-latek odpowie przed sądem, do którego wpłynął akt oskarżenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Poprzedni artykułSprawca wypadku z Małkowic odpowie też za inne czyny
Następny artykułKolejne autobusy MZK uruchomią „ciepły guzik”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj