Policjanci z przemyskiej drogówki, przeprowadzili działania „Motocykl”, zmierzające do poprawy bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Sprzyjająca aura zachęciła pasjonatów tej dziedziny motoryzacji do podróżowania, dlatego apelujemy o rozsądek i kulturę jazdy.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z przemyśla, od 17 do 21 lipca p br., przeprowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa motocyklistów. Sprzyjająca aura zachęca pasjonatów tej dziedziny motoryzacji do podróżowania, dlatego mundurowi po raz kolejny kierują apel o rozsądek i kulturę jazdy.

Zdarzenia, w kórych uczestniczą motocykliści często pociągają za sobą poważne skutki. Stąd też od wielu lat podejmowane są różnorodne działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem, a co za tym idzie, zmniejszenie liczby osób poszkodowanych.

Działania prewencyjne i kontrolne, pod nazwą „Motocykl”, skupiały uwagę funkcjonariuszy na kierujących motocyklami i motorowerami. Policjanci reagowali na niebezpieczne zachowania kierowców, zbyt szybką jazdę, niewłaściwe manewry wyprzedzania czy omijania.

Podczas kontroli, mundurowi sprawdzali również trzeźwość kierujących, ich uprawnienia do kierowania oraz wyposażenie i stan techniczny pojazdów.
W trakcie działań policjanci skontrolowali 48 kierujących jednośladami, ujawnili 26 wykroczeń, i zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych.

Pamiętajmy!
Zawsze dostosowujmy prędkość do warunków na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocykle to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Niejednokrotnie wolniej, znaczy dalej!

Poprzedni artykułZginął chcąc pomóc potrzebującemu [foto]
Następny artykułSprawca wypadku z Małkowic odpowie też za inne czyny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj