Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu obchodzi 110 lat swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą św. w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, a następnie na Placu Katedralnym poświęcono nowo zakupiony ambulans wraz z wyposażeniem.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, gdzie uczestnicy obchodów przemaszerowali w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry dętej.

Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował wicemarszałek Piotr Pilch:

Jestem pełen szacunku dla wszystkich Państwa, którzy z tak wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem wykonują niezwykle ważną i odpowiedzialną misję. Za sprawą ostatnich wydarzeń stawiane przed Państwem wyzwania są jeszcze trudniejsze, ponieważ to Państwo staliście na pierwszej linii frontu podczas walki z COVID-19, a także ciężko pracowaliście i nadal pracujecie przy zabezpieczaniu punktów recepcyjnych przy przejściach granicznych i na dworcu w Przemyślu – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe zasłużonym ratownikom przemyskiego pogotowia, a także oficjalnie otwarto wystawę fotograficzną „Ku chwale Bożej i na ratunek bliźnim”. Odbyły się również panele dyskusyjne pt. „Pomoc medyczna i humanitarna dla Ukrainy” oraz „Akcje ratunkowe o charakterze masowym”.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu jest najstarszą tego typu jednostką na Podkarpaciu i jedną z pierwszych w Polsce.

źr. UMWP

Poprzedni artykułW niedzielę w Przemyślu Holi Święto Kolorów
Następny artykułNie ustąpiła pierwszeństwa, doszło do wypadku. Cyklista w szpitalu [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj