Program Polska Stolica Recyklingu rozstrzygnięty. W ogólnopolskiej grywalizacji miast zwyciężyły Siedlce zdobywając zaszczytny tytuł
i statuetkę z recyklingu. Przemyśl otrzymał dyplom oraz bon na sadzonki drzew. Wiosną, Fundacja Odzyskaj Środowisko wspólnie
z mieszkańcami Zamościa zasadzi 141 drzew.

Wspólny sukces

W zmaganiach wzięło udział ponad 80 miast z całej Polski. Rywalizacja opierała się na zbiórce elektrycznych śmieci przy wykorzystaniu: czerwonych pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odbiorów domowych i z firm; zbiórek organizowanych w placówkach oświatowych oraz w czasie ekopikników. Przemyślanie, w ramach programu, oddali ponad 14 000 kilogramów elektrycznych śmieci.

Posadzimy Elektryczny Las

Nagrodą w Programie są sadzonki drzew. „Wspólnie z mieszkańcami Przemyśla zasadzimy 141 drzew. Elektryczny las będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale przyniesie ze sobą wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób” – podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Edukacja ekologiczna poza schematami

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast, ale także do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich. „Główna idea programu opiera się na niestandardowej, praktycznej edukacji ekologicznej. Z jednej strony zachęcaliśmy miasta do grywalizacji w zbiórce elektrycznych śmieci, z drugiej zaangażowaliśmy uczniów i mieszkańców do aktywnego włączenia się w kampanię na rzecz ochrony środowiska. Gratuluję mieszkańcom Przemyśla determinacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego i już teraz zapraszam do grywalizacji w 2. edycji. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną” – podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast uczestniczących w projekcie Elektryczne Śmieci. Szczegóły dotyczące drugiej edycji znajdą się na stronie www.polskastolicarecyklingu.pl.

Poprzedni artykułBrakuje 600 tys. zł na zrzutce dla Frania. Zapełnijmy zielony pasek!
Następny artykułWypadek w Reczpolu. Dwie osoby poszkodowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj