Średnie zarobki statystycznego mieszkańca Przemyśla pozwalają na zakup 568 l benzyny. To o 99 l mniej od rzeszowian i aż 393 l mniej od kierowców z Jastrzębia-Zdroju. Jednocześnie mieszkańcy Przemyśla mogą zatankować o 48 l więcej benzyny od ostatnich w zestawieniu mieszkańców Grudziądza.   


Eksperci multiporównywarki rankomat.pl sprawdzili, ile paliwa za średnie zarobki netto mogą kupić
mieszkańcy 66 miast na prawach powiatu. Wykorzystali do tego ostatnie dane GUS o średnich wynagrodzeniach brutto w powiatach za 2021 rok oraz notowania średnich cen paliw w województwach ze strony autocentrum.pl (dane na dzień 12.08.2022 r.). Od danych o zarobkach odjęto proporcjonalne wartości ubezpieczeń i zaliczkę na podatek zgodnie z założeniami umowy o pracę oraz Polskiego Ładu.

Średnie zarobki przemyślan na poziomie 3807 zł netto miesięcznie sprawiły, że ich miasto znalazło się dopiero na 54. miejscu zestawienia. Taka wypłata pozwala na zakup 568 l benzyny, 539 l oleju napędowego albo 1197 l gazu LPG. Z podkarpackich miast na prawach powiatu w gorszej sytuacji jest Tarnobrzeg (57. miejsce) i Krosno (60. miejsce). Na tle mieszkańców Przemyśla lepiej wypadają za to rzeszowianie (14. miejsce), którzy zarabiają średnio 662 zł więcej. Tym samym mogą kupić nawet kilkaset litrów paliwa więcej.

Choć to niewielkie pocieszenie, to przemyślanie płacą mniej za OC w porównaniu do mieszkańców Rzeszowa. W I półroczu 2022 roku za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w tym mieście kierowcy płacili 454 zł. W stolicy Podkarpacia średnia składka wynosiła o 38 zł więcej.

Poprzedni artykułAltana z parku w Nienadowej odzyska blask [foto]
Następny artykułHiszpan poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj