Wiele samorządów decyduje się na cięcia kosztów, związane z wysokimi cenami za prąd i ogrzewanie. W Przemyślu także nastąpią zmiany związane z oświetleniem.

Prezydent miasta Wojciech Bakun zauważył, podczas wywiadu dla Radia Wnet, że

Podwyżka cen energii dla samorządów i firm miała miejsce już w zeszłym roku. To z czym mamy do czynienia w tym roku, to przyprawia o spory ból głowy. Od dostawcy energii otrzymaliśmy ofertę 7-krotnie wyższą. Do tej pory oświetlenie uliczne w Przemyśl kosztowało 3 mln zł, a teraz to 21 mln zł.

Bakun podczas Forum ekonomicznego w Krynicy mówił też, że:

oszczędności z pewnością będą konieczne, ale dopiero analizujemy jaką formę przybiorą. Skończyła się umowa dwuletnia z dostawcą energii elektrycznej, czekamy na jego ostateczną ofertę. Jeżeli chodzi o oświetlenie uliczne to do tej pory Zarząd Dróg Miejskich płacił rocznie za nie 2 mln zł. Z ofert, które nam przedstawiono we wrześniu, ta rachunki mogą wzrosnąć 7-krotnie. Do tej pory za 1 MWh płaciliśmy 300 zł, teraz ta cena może wynieść nawet 2200 za MWh. Nasze decyzje będą też zależne od tego jakie oszczędności uda nam się osiągnąć dzięki przygotowywanej już modernizacji oświetlenia miejskiego. Nastąpi wymiana 463 istniejących opraw parkowych stylowych, wymiana 29 starych słupów stylowych, 2111 istniejących opraw oświetlenia w ilości 54 wyeksploatowanych słupów stalowych w ilości, doświetlenie 54 przejść dla pieszych. Dodatkowo w szafach oświetleniowych zostanie zainstalowanych 25 sterowników z analizatorami sieci oraz grupowe czujniki zmierzchu pozwalające na zdalne sterowanie oświetleniem i bieżący dozór zużycia energii elektrycznej. 

Poprzedni artykuł18-latek zamordował kobietę w Przemyślu?
Następny artykułKradli metalowe elementy konstrukcyjne z terenu PKP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj