Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę i wyruszają w drogę. W miniony weekend na terenie powiatu przemyskiego policjanci interweniowali wobec 7 kierujących, którzy pomimo, że wcześniej pili alkohol kierowali pojazdami. Pięciu z nich to kierowcy samochodów, a dwaj to rowerzyści.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez świadka, który wykazał się godną naśladowania postawą i uniemożliwił dalsza jazdę 73-letniemu kierującemu citroenem. Policjanci otrzymali to zgłoszenie, w piątek po godzinie 11. Mieszkaniec powiatu lubaczowskiego miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. 

Kolejny nietrzeźwy kierujący to 48-letni mieszkaniec gm. Dubiecko, który został zatrzymany przez policjantów w sobotę po południu. O tej sytuacji przemyskiego dyżurnego pinformował świadek. Badanie potwierdziło, że mężczyzna prowadził mimo, że miał ponad 0,6 promila alkoholu. 

Również w sobotę, policjanci z komisariatu w Medyce po godzinie 18, w trakcie kontroli ujawnili, że 48-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu przemyskiego miał ponad 3 promile. 

Natomiast w nocy, z soboty na niedzielę, podczas kontroli drogowej policjanci ruchu drogowego z przemyskiej komendy ujawnili 31-leniego mieszkańca powiatu przemyskiego, który w stanie po użyciu alkoholu prowadził pojazd marki Opel. Mężczyzna miał blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Kontrola stanu trzeźwości na miejscu zdarzenia drogowego, które miało miejsce w niedzielę, potwierdziła, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. 32-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego miał blisko 2 promile. Kierujący renault uderzył w zaparkowane audi.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta, którego jazda zakończyła się niestety wizytą w szpitalu. W niedziele po godzinie 19, 39-letni mieszkaniec Przemyśla jadąc rowerem elektrycznym przewrócił się i wymagał pomocy medycznej. 

Kierowca mikrocara również kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. 69-latek w niedzielny wieczór został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Krzywcza, przez policjantów z komisariatu w Dubiecku. Mężczyna miał ponad 1,5 promila. 

Przypominamy! Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.
 

Poprzedni artykułOdpowiedzą za znaczne przekroczenie prędkości
Następny artykułPrezydent RP Andrzej Duda w Przemyślu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj