W ostatnim czasie znacznie zdrożały materiały budowlane. Fakt ten wykorzystują również oszuści, którzy oferują na różnych portalach, materiały budowlane w „atrakcyjnych” cenach. Mieszkaniec powiatu przemyskiego znalazł takie ogłoszenie, a następnie przelał ponad 10 tys. złotych. Niestety okazało się , że oszust podszył się pod hurtownię budowlaną, która nie istniała. Policjanci apelują o zwiększenie czujności i dokładne sprawdzanie sprzedających przed dokonaniem płatności.

17 maja br., policjanci przyjęli zawiadomienie od 42-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego, że został oszukany przez fikcyjna hurtownię budowlaną, która ogłaszała się na portalu internetowym. Poszkodowany zeznał, że pod koniec marca br., skorzystał z ogłoszenia „hurtowni budowlanej” i zamówił 1,5 tony drutu zbrojeniowego w „atrakcyjnej” cenie.

Mężczyzna telefonicznie uzgodnił ze sprzedającym szczegóły transakcji, po czym przelewem zapłacił za zamówiony towar ponad 10 tysięcy złotych. Niestety przesyłka nie dotarła do pokrzywdzonego w umówionym terminie, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Próbował nawiązać kontakt telefoniczny i mailowy ze sprzedającym, jednak okazało się, że abonent jest już niedostępny. Mężczyzna stracił pieniądze i nie otrzymał towaru.

Sprawę wyjaśnią policjanci, którzy apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu.

Pamiętajmy !

  • Kupując w sieci kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego
  • Zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą. Jeśli nas oszuka, pozwoli to policji szybko go ująć
  • Korzystajmy tylko ze znanych i sprawdzonych portali internetowych, sprawdzając opinie oraz komentarze
  • Sprawdzajmy, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu, ponieważ w razie jakichkolwiek pytań, możemy tam zadzwonić
  • Przy płaceniu kartą kredytową zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione. Na stronie powinien pojawić się symbol zamkniętej kłódki. Zazwyczaj można też zamówić towar z opcją płatności przy odbiorze
  • Kupując telefon komórkowy zapytajmy o ładowarkę i dowód zakupu, ponieważ telefony pochodzące z kradzieży sprzedawane są zazwyczaj bez ładowarki i dokumentacji
  • Zamawiając sprzęt zapytajmy, czy sprzedawca dołącza oryginalne oprogramowanie na płytach i instrukcję obsługi
  • Pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za  wybrany przedmiot. Jeśli tylko pojawiły się wątpliwości, co do wiarygodności sprzedającego, warto umówić się na „ODBIÓR OSOBISTY” lub wybrać opcje płatności, nawet o parę złotych droższą, ale bezpieczniejszą „ZA POBRANIEM”.
Poprzedni artykułW Malhowicach znów wykopano niewybuchy
Następny artykułBieszczadzki Oddział Straży Granicznej obchodził jubileusz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj