W piątek w Jaworniku Ruskim odbędzie się uroczysty pogrzeb 14 żołnierzy Wojska Polskiego, bestialsko zamordowanych przez bandę UPA w 1946 r.

Wczoraj, w rocznicę ich śmierci, w kaplicy cmentarnej w Birczy odbyło się nabożeństwo żałobne z różańcem i modlitwami za zmarłych. Szczątki pomordowanych czekać będą do piątku na uroczysty pochówek.

W dniu wczorajszym, w rocznicę mordu 14 Żołnierzy Wojska Polskiego z 28 Pułku Piechoty 9 Dywizji Piechoty przez bandy UPA w Jaworniku Ruskim, w kaplicy cmentarnej w Birczy, w której obecnie znajdują się szczątki zamordowanych żołnierzy, odmówiono różaniec oraz modlitwy w Ich intencji.- podały władze gminy.

29 lipca na cmentarzu komunalnym w Jaworniku Ruskim odbędzie się pogrzeb 14 odnalezionych żołnierzy WP. Ich szczątki spoczną w kwaterze obok kwatery żołnierzy poległych w roku 1939. Budowę grobu sfinansował rzeszowski IPN. Kwatera będzie miała status grobu wojennego. Udział w uroczystym pogrzebie zapowiedziały rodziny pomordowanych oraz ważne osobistości.

Poprzedni artykułPożar w Kupnej. Dwie osoby z oparzeniami [foto]
Następny artykułZderzenie osobówki z busem. Jedna osoba ranna [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj