Podczas dzisiejszych działań przeprowadzonych na terenie powiatu przemyskiego pod nazwą „Trzeźwy poranek” przebadano blisko 1700 kierujących. Ujawniono dwóch kierujących w stanie po użyciu alkoholu oraz jedną kierującą będącą w stanie nietrzeźwości.

Głównym celem dzisiejszych działań było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Policjanci kontrolowali kierujących w różnych miejscach. Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

W trakcie kontroli, policjanci sprawdzili stan trzeźwości blisko 1700 kierowców. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Funkcjonariusze ujawnili dwóch kierowców w stanie po użyciu alkoholu i jedną kierującą w stanie nietrzeźwości.

Przed godz. 6 na ul. Krakowskiej skontrolowano kierującą peugeotem mieszkankę powiatu przemyskiego, 31-latka miała 0,82 promila alkoholu w organizmie. O godz. 7, 31-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, kierujący seatem, został skontrolowany na ul. Sanockiej. Miał w organizmie 0,28 promila alkoholu. Drugi mężczyzna kierujący renaultem, 35-letni także mieszkaniec powiatu przemyskiego, został skontrolowany na ul. Węgierskiej w Przemyślu. W jego organizmie badanie wykazało 0,36 promila alkoholu.

Wszyscy kierujący stracili prawa jazdy i za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Pamiętajmy:
Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

Poprzedni artykułWszedł wprost pod samochód. Miał 5 promili
Następny artykułUkrainki z fałszywymi dokumentami zatrzymane na granicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj