Podczas minionego weekendu przemyscy policjanci, tak jak każdego dnia, dbali o bezpieczeństwo i porządek na drogach, kontrolowali kierujących oraz ich stan trzeźwości. Niestety, pomimo wielu akcji profilaktycznych oraz poważnych konsekwencji prawnych, jakie grożą za kierowanie pod wpływem alkoholu, nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców. W ciągu zaledwie trzech dni policjanci ujawnili troje pijanych kierujących oraz dwóch rowerzystów, którzy kierowali swoimi jednośladami mimo, że pili wcześniej alkohol.

W ubiegły weekend policjanci z powiatu przemyskiego przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy weekend”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących oraz na ich stan trzeźwości.

W piątek w miejscowości Pikulice, policjanci ujawnili 43-letnią mieszkankę powiatu przemyskiego, która kierowała hondą, mając w organizmie 1,84 promila alkoholu. W tym samym dniu policjanci ujawnili jeszcze dwóch nietrzeźwych rowerzystów. W miejscowości Nienadowa, 55-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego kierował rowerem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu, a w miejscowości Niziny, 66-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który w organizmie miał 0,7 promila alkoholu. Obaj kierujący otrzymali mandaty w kwocie 2 500 zł.

W sobotę, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 22-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który w Przemyślu na ul. Okrzei, kierował passatem, mając 1,6 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę krótko po północy, w trakcie kontroli, policjanci ujawnili 35-letniego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę peugeota, mimo że miał promil alkoholu w organizmie.

Kierowcy pojazdów stracili prawa jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzedni artykułNowi funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ślubowali w Przemyślu
Następny artykułZatrzymano kolejne skradzione pojazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj