Policjanci z komisariatu w Dubiecku ustalili sprawcę kradzieży fotopułapki, która znajdowała się na terenie lasu w Śliwnicy. Okazało się, że złodziej – amator niechcący zrobił sobie selfie. 22-latek usłyszał już zarzut, a za kradzież urządzenia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Dubiecka otrzymali informację o kradzieży, która miała miejsce 26 sierpnia br. Łupem złodzieja padła tzw. fotopułapka, która została umieszczona na terenie lasu w Śliwnicy, celem monitorowania zwierzyny. Poszkodowany w tej sprawie łowczy wycenił urządzenie na 700 zł.

Okazało się, że złodziej nie wykazał się zbytnim doświadczeniem w tym fachu, ponieważ fotopułapka, którą ukradł, zrobiła mu zdjęcie. Policjanci ustalili osobę z fotografii. 22-letni mieszkaniec gminy Dubiecko usłyszał już zarzut kradzieży fotopułapki, do którego się przyznał. Młody mężczyzna tłumaczył, że urządzenie chciał zamontować w miejscu zamieszkania, w celu obserwacji swojej posesji.

W trakcie wykonywanych czynności dubieccy policjanci odzyskali skradzione urządzenie. Okazało się, że złodziej ukrył je w lesie, po tym, jak rodzice kazali mu zwrócić skradziony sprzęt. 

Poprzedni artykułPrzemyśl z szansą na tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu 2023
Następny artykułSzkoła Podstawowa w Iskani zyskała oddziały integracyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj