Policjanci z Płocka pełniący służbę w Przemyślu, uratowali życie młodej obywatelce Ukrainy. Kobieta podczas podróży pociągiem dostała drgawek i straciła przytomność. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, otrzymała na czas fachową pomoc.

Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku zostali delegowani na teren Przemyśla, by wspierać policjantów podczas wzmożonego napływu uchodźców z Ukrainy. Dzisiaj wykonywali zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa osobom, które podróżowały pociągiem relacji Przemyśl – Kraków.

Kiedy pociąg dojeżdżał do Krakowa, asp. Damian Wadowski oraz sierż. Michał Truszkowski zauważyli kobietę, która upadła na podłogę i dostała drgawek.

Funkcjonariusze od razu przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjanci ustalili, że jest obywatelką Ukrainy i podróżuje sama. Kontakt z kobietą był utrudniony i po chwili zaczęła tracić przytomność. Funkcjonariusze ułożyli ją w pozycji przeciwwstrząsowej i monitorowali funkcje życiowe.

Mundurowi wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która czekała już na kobietę na stacji PKP w Krakowie. Obywatelka Ukrainy został przewieziona do szpitala. 

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów kobieta na czas otrzymała fachową pomoc.

Poprzedni artykułNie będzie zdalnych lekcji w szkołach w Przemyślu
Następny artykuł71-latka zaginęła po przekroczeniu granicy. Trwają poszukiwania, czeka na nią mąż

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj