Burmistrz Miasta i Gminy Dubiecko poinformował, że miasto otrzymało dofinansowanie rządowe na utworzenie miejskiego żłobka. Jacek Grzegorzak podał, że w następnym roku będziemy rozpoczynać ten projekt.

Dzięki nowej edycji programu Maluch+  liczba „białych plam” zmniejszy się z 1105 do 664. W  441 samorządach żłobek lub klub dziecięcy dofinansowany z programu będzie pierwszą taką instytucją na terenie gminy.

Do tej pory 52 proc. samorządów miało żłobki na swoim terenie, tegoroczny nabór spowoduje, że ta liczba wzrośnie do 73 proc. Dzięki działaniom Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w Polsce funkcjonuje dziś 230 tys. miejsc opieki nad maluchami, podczas gdy w  2015 roku było ich tylko 84 tys.

Budżet nowej edycji programu Maluch+ wynosi 5,5 mld zł. Nigdy wcześniej nie był tak duży. O szczegółach finansowania mówił minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Uruchomiliśmy największy w skali Europy program rozwoju opieki nad najmłodszymi dziećmi Maluch+, finansowany głównie z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Na ten cel przeznaczyliśmy środki EFS+ w wysokości ponad 3,7 mld zł oraz 1,7 mld zł w ramach z KPO, co stanowi ok. 88 proc. środków Programu Maluch+. Te pieniądze nie są wydawane, ale inwestowane, ponieważ inwestycja w rodzinę, to najlepszy kierunek – powiedział Grzegorz Puda.

Poprzedni artykuł„Łączą nas drzewa”- zasadzili Las Pamięci Jana Pawła II [foto]
Następny artykułUkradł rower. Grozi mu do 5 lat więzienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj