W niedzielę, 24 lipca 2022 r., wieczorną Eucharystią pod przewodnictwem abp. Adama Szala rozpoczęło się 35. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej. W tym roku młodym towarzyszy hasło „Istnienie”.

W homilii metropolita przemyski zaznaczył, że każdy człowiek potrzebuje w życiu nauczycieli. Pierwszymi nauczycielami są rodzice i dziadkowie. – To ci, którzy pokazują nam jak żyć, co robić by to życie było dobre – wyjaśniał.

Później pojawiają się nauczyciele i wychowawcy w szkole, w czasie studiów i potem w życiu.  – Ważne abyśmy znaleźli sobie dobrych nauczycieli, by uczyli nas „dobra, prawdy i piękna” – dodał. Ale uwaga o nauczycielach odnosi się także do tych, którzy prowadzą człowieka po ścieżkach wiary.

Jednak najwspanialszym nauczycielem człowieka jest Jezus Chrystus. – On jakby odpowiadając na prośbę jednego ze swoich słuchaczy uczy nas najpiękniejszej modlitwy, bo nauczonej przez Zbawiciela, w której Boga każe nam nazywać Ojcem – podkreślił kaznodzieja.

W tym kontekście to radosna prawda, że Bóg jest Ojcem Miłosiernym, że zawsze człowieka przyjmuje, wybacza i udziela potrzebnych łask. – Mamy więc godność Dziecka Bożego, która pozwala nam zachować cnoty chrześcijańskie: wiarę, nadzieję, miłość. Ona nam każe być ludźmi nadziei i pozwala nam być blisko Boga – dodał abp Szal.

Z kolei zwracając się do uczestników 35. Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej, metropolita przemyski powiedział, że ich wysiłki i pobyt na „Jasnej Górze Podkarpacia” jest próbą znalezienia Boga, wniknięcia w Jego Istotę. – Wsłuchujmy się w Słowo Boże, które padać będzie do nas zapewne wiele razy poprzez różne spotkania, śpiew, muzykę, konferencję, ale także poprzez chwilę ciszy – zachęcał hierarcha.

Poprzedni artykułW Medyce zatrzymano poszukiwanego czerwoną notą Interpolu Ukaińca
Następny artykułPijany wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj