Od ponad miesiąca kierowcy pojazdów ciężarowych przemieszczający się bez ładunku mogą korzystać z odpraw w miejscu nowo powstającego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice (woj. podkarpackie). Funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej odprawili tu już ponad 3,6 tys. pustych ciężarówek.

Rozwiązanie wdrożone 13 lutego br. w Malhowicach miało na celu zwiększenie przepustowości obecnie funkcjonujących przejść granicznych oraz wzrost płynności wymiany towarowej.
Z całodobowej odprawy mogą korzystać wyłącznie kierowcy pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony przemieszczający się bez ładunku, z wyjątkiem pustych, nieoczyszczonych cystern, przeznaczonych do przewozu materiałów niebezpiecznych. Odprawy prowadzone są całodobowo na obydwu kierunkach, w oparciu o tymczasową infrastrukturę zlokalizowaną zarówno po stronie polskiej, jak i ukraińskiej.

Od chwili uruchomienia odpraw, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziały Straży Granicznej i Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu odprawili w Malhowicach już 3,6 tys. ciężarówek, w tym 3,4 tys. na kierunku wjazdowym do Polski.

Średnio w ciągu doby odprawianych jest ponad 100 pojazdów. Najwyższa odnotowana liczba odprawionych samochodów ciężarowych sięga ponad 150 w ciągu doby.

Poprzedni artykułDodatkowy przystanek w Przemyślu, nowy peron w Medyce i przejście podziemne w Żurawicy
Następny artykułCzterech kierowców odpowie za jazdę na podwójnym gazie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj