16 funkcjonariuszy służb celnych z 11 krajów wzięło udział w międzynarodowym szkoleniu, które odbyło się na terenie polsko- ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce. Praktyczne warsztaty dot. kontroli autokarów zorganizowała Krajowa Szkoła Skarbowości we współpracy z CELBET*.


Funkcjonariusze służb celnych z Austrii, Belgii, Polski, Czech, Niemiec, Danii, Grecji, Chorwacji, Węgier, Łotwy i Szwecji doskonalili umiejętności z zakresu kontroli autokarów.
Zajęcia teoretyczne odbyły się w przemyskiej filii Krajowej Szkoły Skarbowości (KSS), a część praktyczna na terenie przejścia granicznego w Medyce.
To kolejne z międzynarodowych szkoleń, realizowane dzięki współpracy Krajowej Szkoły Skarbowości z CELBET.

Szkolenia z zakresu kontroli autokarów prowadzone wspólnie od 2019 r. pozwalają funkcjonariuszom na wymianę doświadczeń i doskonalenie technik działania, co przekłada się nie tylko na większą efektywność kontroli granic zewnętrznych UE, ale także poprawę płynności ruchu granicznego.


*Zespół Ekspertów ds. Wschodnich i Południowo-Wschodnich Granic Lądowych CELBET to inicjatywa 11 państw członkowskich UE: Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Węgier, Słowacji, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii i Grecji. Jej celem jest wzmocnienie i usprawnienie współpracy operacyjnej z wykorzystaniem nowego sposobu pracy opartego na koordynacji operacyjnej, wymianie informacji oraz łączeniu zasobów ludzkich.

Poprzedni artykułOszust udawał pracownika z urzędu miasta. Okradł 83-latka
Następny artykułPLK zapewniają przejezdność trasy z Przemyśla do Malhowic i granicy z Ukrainą [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj