Podkarpacki Urząd Wojewódzki podał, że

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w dniu 10 kwietnia o godz. 8:41 na terenie województwa podkarpackiego, nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy.

Włączenie syren odbędzie się na podstawie § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96). 

Syreny będą emitować sygnał ciągły przez 3 minuty.

Prezydent Przemyśla poinformował zaś, że miasto może uruchomić syreny we własnym zakresie lub na polecenie wojewódzkiego centrum kryzysowego, ale na chwile obecną ani nie mieliśmy planów uruchomienia syren jako miasto, ani taka dyspozycja nie przyszła z województwa. W związku z tym na chwilę obecną NIE BYŁO PLANÓW URUCHOMIENIA SYSTEMÓW ALARMOWYCH!

Gdyby jednak przyszło takie polecenie, to korzystając ze swoich uprawnień, w związku z przebywającymi na terenie miasta uchodźcami z Ukrainy uciekającymi przed wojną, z terenów w których wycie syren oznaczało realne niebezpieczeństwo – pozostawimy syreny milczące- napisał na facebooku prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

SYRENY W PRZEMYŚLU NIE ZOSTANĄ URUCHOMIONE.

Poprzedni artykuł62-latek ukradł rower nastolatkowi. Grozi mu 5 lat więzienia
Następny artykułPrzemyski Jarmark Wielkanocny 2022 [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj