Dwa lata temu w gminie Dubiecko błyskawiczna powódź, jaka miała miejsce w dniach 26-28 czerwca, wyrządziła wiele szkód wśród gospodarstw i mieszkańców. Na co dzień małe potoczki i zlewy błyskawicznie zamieniły się w rwące rzeki, które zalały pola uprawne, drogi, domy i posesje.

Z wielką wodą walczyli zarówno mieszkańcy, jak i strażacy. Po ustaniu wody wielu mieszkańców nie mogło uwierzyć w ogrom zniszczeń. Woda zniszczyła niekiedy dorobek całego życia.

Łącznie w województwie ucierpiało wówczas wiele osób. Z danych Urzędu Wojewódzkiego wynika, że poszkodowanych zostało 5 300 osób, a podtopieniom uległo ponad 2 700 budynków mieszkalnych, ponad 1 600 budynków gospodarczych i ponad 135 budynków użyteczności publicznej. Ewakuowano 167 osób. Na terenach 7 powiatów najbardziej dotkniętych powodzią uszkodzone zostały 184 mosty i 596 km dróg. Powódź na Podkarpaciu spowodowała również liczne osuwiska i wielomilionowe straty w lasach w 24 z 26 wszystkich nadleśnictw.

W powiecie przemyskim szczególnie skutki powodzi odczuli mieszkańcy gminy Dubiecko. Woda z lokalnego potoka zalała Drohobyczkę.

Poprzedni artykułWielokilometrowe kolejki przy granicy. W Przemyślu utrudnienia w ruchu [video]
Następny artykuł59-latka myślała, że pomaga w tajnej akcji. Straciła 50 tysięcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj