Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun poinformował na Facebooku, że do granicy w Medyce ciągną się wielokilometrowe kolejki. Wszystko za sprawą przepisów, które wygasają 1 lipca, a umożliwiają Ukraińcom zakup samochodów z terenów Unii Europejskiej bez cła.

25-kilometrowa kolejka do przejścia granicznego w Medyce ciągnie się przez drogę obwodową miasta z dwiema tzw. kieszonkami w ulicę Krakowską i obwodnicą w kierunku ulicy Słowackiego. Powodem (którego nie będę komentował) jest zmiana przepisów dotyczących możliwości ściągania pojazdów na Ukrainę. Na chwilę obecną przepisy obowiązują jeszcze przez tydzień, więc co najmniej tyle jeszcze będziemy musieli zmagać się z utrudnieniami na wspomnianych wyżej drogach.

W dniu wczorajszym Wojewódzki Sztab Kryzysowy został poinformowany o sytuacji i ma pełny obraz tego co dzieje się na granicy i jak wpływa to na okoliczne miejscowości. Z takim samym problemem mierzą się Ustrzyki Dolne i Lubaczów. Do kierowania ruchem skierowana została Policja przy wsparciu Straży Miejskiej- podał Bakun.

Na całym odcinku miejskim zabezpieczone zostały przenośne toalety, a także rozstawione zostały dodatkowe kontenery na odpady. Dla

zwiększenia bezpieczeństwa zostało również przywrócone oświetlenie nocne dróg obwodowych.

✅ 25-kilometrowa kolejka do przejścia granicznego w Medyce ciągnie się przez drogę obwodową miasta z dwiema tzw….

Opublikowany przez Wojciecha Bakuna Sobota, 25 czerwca 2022
Poprzedni artykuł„Hordy” Romów ukraińskich w Przemyślu. Przyjeżdżają wyłudzać 500+?
Następny artykułWielka powódź w gminie Dubiecko i Bircza. Tak woda zalała posesje dwa lata temu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj