Dziś przed południem opisywaliśmy zdarzenie z Drohobyczki w gm. Dubiecko, gdzie obok domów spacerował wilk. Po publikacji materiału odezwali się do nas mieszkańcy Iskani i Piątkowej, którzy w ostatnich dniach również widywali nieopodal domów wilki, a także ślady niedźwiedzia.

wilki-spacerowal-w-drohobyczce-mieszkancy-zaniepokojeni-film

Mieszkańcy poddubieckich wiosek czują się zaniepokojeni bliską obecnością drapieżników. Boją się nie tylko o swoje zwierzęta, ale także siebie samych. Kontakt sam na sam z dzikim zwierzęciem może według ich oceny źle się zakończyć.

Mimo, że w gminie panuje duże zalesienie i bliskość natury oraz zwierząt leśnych nie powinny stanowić większego problemu, pojawianie się wilków, jak mówią mieszkańcy „w biały dzień” powoduje niepokój i obawy.

Pan Krystian z Piątkowej przesłał nam nagranie, na którym widać, jak wilk ucieka do lasu. Wcześniej zwierzę razem z pozostałymi wilkami z watahy, a miało być ich w ocenie pana Krystiana nawet kilkanaście, przemieszczał się blisko domów nieopodal kapliczki przy drodze w kierunku Iskani.

W lasach gminy znajdowane są szczątki zwierząt, które zostały zjedzone przez drapieżniki.

Niedaleko domów spaceruje także niedźwiedź, który był kilkukrotnie widziany w Piątkowej, a na jego obecność wskazują ślady w ziemi.

Poprzedni artykułWilki spacerował w Drohobyczce. Mieszkańcy zaniepokojeni [film]
Następny artykułOkradał myjnie samochodowe. Usłyszał osiem zarzutów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj