Święty Wincenty żył w II wieku w Rzymie, torturowany zginął za wiarę, a Kościół uznał go za świętego męczennika. Jego relikwie złożone są w kościele księży Franciszkanów i przechowywane są na ołtarzu tego świętego koło ambony. Św. Wincenty wsławił się wieloma cudami. O trzech z tych cudów zapisane są podania.

Pierwszy to oswobodzenie miasta Przemyśla od napaści Tatarów pod przewodnictwem Księcia Rakoczego z Siedmiogrodu, drugim cudem jest uratowanie Przemyśla od pożaru ognia, a trzeci cud to uzdrowienie niejakiego Marcina Wachowicza od ślepoty.

Tegoroczna, trzydniowa edycja Wincentiady to imprezy: na Zamku Kazimierzowskim – uroczysty wernisaż wystawy prac plastycznych (25 sierpnia), Dzień Przemyski – blok imprez w Rynku Starego Miasta i pokaz slajdów w Galerii Zamek (26 sierpnia). Ostatniego, trzeciego dnia (27 sierpnia) odbędzie się Msza Święta w Kościele Franciszkanów oraz procesja, a także Piknik Rodzinny Lata z Radiem na Placu Niepodległości. Na zakończenie, w Rynku Starego Miasta odbędzie się blok koncertowy z gwiazdami polskiej estrady.  

Program na plakacie:

Poprzedni artykułZabarykadował się w pokoju i groził, że pozabija wszystkich. Ranił nożem policjanta [foto]
Następny artykułZmienił dane w dowodzie rejestracyjnym, by przewozić więcej pasażerów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj