W Przemyślu odbyło się uroczyste nadanie sztandaru dla Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio. Wydarzenie było połączone z wręczeniem odznaczeń państwowych zasłużonym pracownikom placówki.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele św. Józefa Sebastiana Biskupa w Przemyślu, której przewodniczył metropolita przemyski apb Adam Szal. Po poświęceniu i prezentacji sztandaru zasłużeni pracownicy szpitala otrzymali odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (pośmiertnie), Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymały osoby, które wyróżniły się wybitnymi zasługami dla rozwoju onkologii i ochrony zdrowia, osiągnięciami w działalności społecznej na rzecz osób potrzebujących pomocy, na rzecz ochrony zdrowia publicznego oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

– To dla mnie wyjątkowa okazja, aby podziękować wszystkim pracownikom  szpitala za zaangażowanie, pracę, otwartość na potrzeby ludzi chorych. Jesteście Państwo osobami, które mają poczucie realizacji wielkiego powołania do służenia innym w cierpieniu i potrzebie – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

Wojewoda zaznaczyła, ze szpital doskonale sprawdził się w czasie epidemii COVID-19, a także w obliczu kryzysu migracyjnego. – Podołaliście Państwo trudnym wyzwaniom i wszystkie egzaminy, które były przed wami zdaliście celująco. Bardzo serdecznie za to dziękuję – dodała wojewoda.

Do pracowników ochrony zdrowia zwrócił się również doradca Prezydenta RP prof. Dariusz Dudek, który pogratulował odznaczonym i wyraził słowa uznania dla wszystkich pracowników szpitala.  

Gratulacje i podziękowania złożył także marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, który objął wydarzenie patronatem honorowym.

Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu to placówka z wieloletnią tradycją, której korzenie sięgają początku XX w. Obecnie jest jednym z największych szpitali w południowo-wschodniej Polsce.

Poprzedni artykułHera odnalazła porzucone szczenięta [foto, video]
Następny artykułRocznica mordu UPA na mieszkańcach Polchowej k. Dubiecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj