24 lutego nad ranem zakończył się pewien etap w historii najnowszej. Federacja Rosyjska wypowiedziała wojnę przeciw Ukrainie. Władimir Putin straszy sojuszników Ukrainy o nieangażowanie się w konflikt, gdyż spotkać mogą się ze strasznymi konsekwencjami, w tym militarnymi.

Ostrzelano wszystkie punkty wojskowe na terytorium Ukrainy. Rano syreny przeciwlotnicze zawyły m.in. we Lwowie, który leży 60 km od Przemyśla.

W obliczu wojny polskie miasta przygraniczne oferują pomoc humanitarną uciekinierom z objętej wojną Ukrainy. Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun poinformował w mediach społecznościowych:

Miasto Przemyśl udzieli wszelkiego wsparcia osobom, które ze względu na działania wojenne będą chciały opuścić swój kraj. Jesteśmy przygotowani i przygotowujemy się jeszcze bardziej na udzielenie pomocy każdemu kto tej pomocy będzie potrzebował. Pozostajemy w kontakcie z władzami państwowymi. Powołujemy sztab decyzyjny do szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuacje. Jeżeli będzie taka potrzeba, apeluję do wszystkich mieszkańców naszego miasta o włączenie się do pomocy naszym sąsiadom, współpracę ze służbami, ale nade wszystko zachowanie spokoju. Pokażmy w tej chwili jedność i współpracę, takiej jakbyśmy sami oczekiwali będąc w potrzebie!

W Biurze Bezpieczeństwa Wewnętrznego trwa narada prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, ministrami, dowódcami Sił Zbrojnych RP oraz szefami służb specjalnych.

Poprzedni artykułCzuwaj przetrwa! W piątek uchylenie uchwały o likwidacji klubu
Następny artykułPrzemyśl przyjmuje pierwszych uchodźców z Ukrainy [VIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj