6 lipca odbyła się konferencja prasowa Młodzieży Wszechpolskiej, podczas której prezes organizacji Marcin Kowalski zaprosił Związek Ukraińców w Polsce do wzięcia udziału w Przemarszu Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej. Była to odpowiedź na wywiad reprezentanta Związku Ukraińców Piotra Tymy dla portalu Newsweek, w którym sugerowano chęć podpalania przez narodowców polsko-ukraińskich stosunków.

Marcin Kowalski zaznaczył, że przyjaźń polsko-ukraińska, która opiera się na pomocy otrzymywanej przez Ukrainę od Polski, nie może być jednostronna. Zauważył, że wiele ofiar ludobójstwa, którego dopuściły się bandy UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, wciąż nie otrzymało godnego miejsca spoczynku. Wobec tego zaprosił on do wzięcia udziału w upamiętnieniu ofiar rzezi wołyńskiej wszystkich Ukraińców, którzy chcą uczcić pamięć o polskich ofiarach.

Organizowany przez Młodzież Wszechpolską we współpracy z Fundacją Wczoraj i Jutro oraz telewizją internetową Patriotyczne Podkarpacie Przemarsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej odbędzie się 10 lipca w Przemyślu. Rozpocznie się o 18:30 Mszą Św. w kościele oo. franciszkanów, po Mszy zgromadzeni udadzą się pod Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej na cmentarzu przy ul. Słowackiego. Organizatorzy ogłosili milczącą formę Przemarszu, który ma w ten sposób upodobnić się do konduktu pogrzebowego, aby tym bardziej przypomnieć o potrzebie godnego pochówku ofiar banderowskich zbrodni. W związku z tym podczas wydarzenia zabronione będzie wznoszenie jakichkolwiek okrzyków.

Poprzedni artykułJechał bez dowodu rejestracyjnego, ubezpieczenia i z cofniętym licznikiem
Następny artykułNowi funkcjonariusze straży granicznej złożyli ślubowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj