We wtorek ok. 9:00 w Reczpolu na DW 884 doszło do wypadku drogowego. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu pracują policjanci. Droga jest zablokowana, objazd prowadzony jest przez Chyrzynę.- otrzymaliśmy informacje od czytelnika.

AKTUALIZACJA

Za kierownicą dacii znajdował się 89-latek z powiatu przemyskiego, audi kierował 48-latek. Obaj byli trzeźwi. Kierowca dacii został przewieziony do szpitala.

  1. Sprawdź, czy są poszkodowani, i oceń ich stan – W wypadku najważniejszy jest człowiek. Na samym początku zobacz, czy są ranni. 
  2. Wezwij służby – Telefon pod numer 112 i podanie zgłoszenia powinno wystarczyć. Dyspozytor wezwie policję i pogotowie lub straż pożarną, jeśli jest taka konieczność. 
  3. Zabezpiecz miejsce zdarzenia – W pierwszej kolejności musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo, dopiero w dalszej kolejności o poszkodowanych. Chyba nie chcesz, żeby ktoś w Ciebie wjechał, kiedy będziesz prowadził RKO, prawda? Zasłoń miejsce swoim samochodem, włącz światła awaryjne oraz postojowe, ustaw trójkąt ostrzegawczy. Jeśli jest taka potrzeba, zatrzymaj inny samochód i poproś o pomoc. 
  4. Udziel pierwszej pomocy – Podczas kursu na prawo jazdy odbyłeś szkolenie z pierwszej pomocy. Postępuj według niego.
  5. Udokumentuj przebieg zdarzenia – Wszelkie informacje, które mogą mieć znaczenie w toku postępowania lub dla uzyskania świadczenia z OC, są ważne. Jeśli inni uczestnicy zdarzenia są w stanie, zbierz ich dane – imię, nazwisko, numer polisy. 
  6. Poczekaj na przyjazd służb – Wraz z przybyciem policji lub pogotowia ratunkowego twoja rola się kończy. Pozostaje Ci udzielić wyjaśnień i odpowiedzieć na pytania dotyczące okoliczności zdarzenia.
Poprzedni artykułW Przemyślu podsumowano rok pomocy uchodźcom
Następny artykułŻaden z kierowców wypadku w Reczpolu nie poczuwa się do winy [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj