Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Trójczyce. Kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w prawidłowo jadące renault. Do szpitala trafiły dwie osoby. 18-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego kierowała oplem, nie posiadając uprawnień.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj tuż przed godz.18, w miejscowości Trójczyce. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu, 18-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego, kierując osobowym oplem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i najechała na renault, którego kierowca jechał w kierunku miejscowości Drohojów.

34-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego kierujący renaultem oraz jego 13-letni syn trafili do szpitala. Okazało się, że ich obrażenia okazały się niegroźne.

W trakcie wykonywanych czynności przez funkcjonariuszy, okazało się, że 18-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Kobieta tłumaczyła policjantom, że kilka dni wcześniej zdała egzamin na prawo jazdy, lecz do chwili obecnej nie otrzymała jeszcze blankietu.

18-latka odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Grozi jej grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

1 stycznia 2022 roku weszła w życie Ustawa z dnia 2 grudnia 2021 roku o zmianie ustawy – Prawo o Ruchu Drogowym. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2021 roku zmieniło rozporządzenie w sprawie wysokości mandatów karnych za wybrane wykroczenia. Zgodnie z nowymi przepisami policjant w postępowaniu mandatowym może nałożyć grzywnę w wysokości do 5000 zł a w przypadku zbiegu wykroczeń do 6000 zł. Natomiast sąd może orzec karę grzywny do 30.000 zł. Za prowadzenia pojazdu mimo braku uprawnień kierujący podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł, ponadto sąd orzeka w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Poprzedni artykułJest areszt dla Marokańczyka, który groził nożem w sklepie w Medyce
Następny artykułPodejrzany o szpiegostwo dla Rosji, zatrzymany w Przemyślu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj