Policjanci z przemyskiej komendy wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia z udziałem quada. Czterokołowiec wpadł w wyrwę w ziemi i przewrócił się. Dwie osoby jadące quadem zostały ranne. 19-letni kierowca do szpitala został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pamiętajmy, brawura i przecenianie swoich możliwości może być przyczyną niebezpiecznych wypadków.

W  niedzielę (1 maja)  po godz. 17, dyżurny komendy w Przemyślu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem quada. Doszło do niego na terenie pomiędzy Chawłowicami a Mielnowem. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Dubiecku.

Jak wstępnie ustalili, pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec Przemyśla, a pasażerem był jego o rok starszy brat. Mężczyzna, na łące oddalonej o około 1,5 km od drogi głównej, najechał na wyrwę w ziemi i stracił panowanie nad quadem. Pojazd wywrócił się.

W wyniku tego zdarzenia, kierujący oraz jego pasażer doznali obrażeń. Na miejscu pomocy medycznej udzielił 19-latkowi  zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a jego pasażerowi pomocy udzielali ratownicy medyczni. Ostatecznie obaj mężczyźni trafili do szpitala.

Czynności w tej sprawie prowadzą przemyscy śledczy.
    
Apelujemy do kierujących, zarówno czerokołowcami jak i jednośladami, o zachowanie szczególnej ostrożności.

Quady uznawane są często jak zabawki, jednak to mylne twierdzenie, pojazdy te wymagają dużych umiejętności i wiedzy od użytkownika. Nie są bezpieczniejsze od motocykli, a wypadki z ich udziałem mogą nieść za sobą tragiczne skutki. W zderzeniu z innym pojazdem, przeszkodą lub upadkiem, kierowca narażony jest na poważne obrażenia. Podczas jazdy prócz kasku nic go nie chroni. Dlatego kierujący zarówno czterokołowcami jak i jednośladami muszą sami zadbać o swoje bezpieczeństwo, nie mogą zapominać o zagrożeniach, jakie mogą spotkać na swojej drodze.

Decydując się na jazdę tego typu pojazdami należy pozostać cały czas czujnym oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg, szczególnie kiedy warunki pogodowe nam nie sprzyjają. Jazda po śliskiej nawierzchni lub nierównym terenie to nie jest to samo, co jazda po suchej asfaltowej drodze. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zachowa się pojazd po gwałtownym najechaniu na przeszkodę. Zachowajmy zawsze zdrowy rozsądek. Brawura i przecenianie swoich możliwości może być przyczyną groźnych wypadków.
 

Poprzedni artykułZgubiłeś pieniądze? Czekają do odbioru w Przemyślu
Następny artykułPędził motocyklem 115 km/h i przewoził pijanego pasażera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj