X Zadwórzański Rajd Rowerowy i XX Pielgrzymka autobusowa (20-21 sierpnia) ze względu na trwająca w Ukrainie wojnę nie odbędzie się do Zadwórza k/Lwowa, lecz do Zadwórza k/ Ustrzyk Dolnych.

Program uroczystości:

sobota 20 sierpnia 2022r. –  Pomnik Orląt Przemyskich w Przemyślu
godz. 8.30 – zbiórka cyklistów Zadwórzańskiego Rajdu Rowerowego i Pielgrzymów autobusowych, odprawa i błogosławieństwo na drogę przez
kapelana ks. pralata Stanislawa Czenczka. Start cyklistów przejazd przez Arłamów do Zadwórza k/Ustrzyk Dolnych
godz. 16.00 – Msza św. w Sanktuarium M.B. Bieszczadzkiej w Jasieniu k. Zadwórza w intencji Bohaterów Bitwy Zadworzańskiej i zmarłej śp.
Pani mjr Marii Mireckiej Lorys,- Członka Honorowego naszego Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu.


niedziela 21 sierpnia 2022r,
godz.10.30 – Modlitwa i złożenie Zniczy Pamięci przy pomniku Ofiar Zbrodni nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA w Ustrzykach Dolnych.
godz. 11.00 – Msza św. w Kosciele pw. N.M.P. Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
godz. 12.15 – Start cyklistów Zadwórzańskiego Rajdu Rowerowego w kierunku Przemyśla z krótkimi pobytami w Solinie, Myczkowcach i innych miejscowościach.

27 -28 sierpnia 2022r – Uroczystości w 102.Rocznicę Pamięci Zwycięskiej Bitwy pod Komarowem k/Zamościa z bolszewikami Konnicy Siemiona Budionnego.
27 sierpnia 2022r. godz.8.30 – Pomnik Orląt Przemyskich – Start cyklistów Zadwórzańskiego Rajdu Rowerowego do Komarowa k/Zamościa

Poprzedni artykułPiękne wieńce dożynkowe w parafii Tarnawka [foto]
Następny artykułSOK-iści i policja z Przemyśla zatrzymali nieletnią uciekinierkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj