W piątek do użytku oddano zmodernizowaną część rynku miejskiego w Przemyślu. Mieszkańcy mogą już w pełni korzystać z całej płyty rynku. W miejscu, gdzie dotychczas znajdowały się tzw. kocie łby, ukośna ścieżka i stare drzewa, a dalej straszący parking i krzywe płyty, zostały zmodernizowane elementy tak, by usunąć parking, a teren przystosować dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach.

W czasie prac modernizacyjnych odkryto stare fragmenty ratusza, który został zburzony w XIX wieku. W odnowionej części rynku można zobaczyć, gdzie przebiegały jego ściany, uwidoczniony jest zarys.

Wśród głosów pochowały, znalazły się też i krytyczne. Mimo, że wiele drzew było chorych, to wycięcie ich nie pozostało bez echa wśród przemyślan.

Przy rozpoczęciu remontu obiecywaliśmy, że drzewa tutaj wrócą, tego chcieli zresztą mieszkańcy. Nie zostały umieszczone w tych samych miejscach co stare. Chodziło o to, aby nie rozsadzały fundamentów dawnego ratusza. Jak widać, nie są to małe sadzonki, ale dorodne, duże drzewa. Będą dawać cień i ochłodę w przemyskim Rynku i cieszyć oko zielenią w sercu miasta – w listopadzie ub. roku mówił Nowinom Witold Wołczyk z Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Zasadzono nowe zdrowe lipy, które potrzebują czasu, by wypuścić liście.

Poprzedni artykułZaginął 23-latek z Woli Węgierskiej!
Następny artykułEurobus Przemyśl awansuje do futsalowej ekstraklasy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj