Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Przemyśla ujęli kobietę na tzw. gorącym uczynku dokonującej kradzieży z pawilonu handlowego w którym rozdawano uchodźcom środki higieniczne oraz artykuły spożywcze. Wstępna wycena strat przekracza 10 000 zł.

Wczoraj, 20 listopada br. tuż przed godziną 9 w godzinach porannych funkcjonariusze SOK z Przemyśla otrzymali informację o osobie postronnej dokonującej kradzieży w jednym z pawilonów handlowych usytuowanych na peronie nr 3 z fotopułpaki zamontowanej w ustronnym miejscu.

Po krótkiej chwili funkcjonariusze SOK byli już na miejscu, gdzie zastali kobietę, która kradła środki higieniczne oraz artykuły spożywcze przeznaczone dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

W czasie ujęcia kobieta posiadała przy sobie plecak oraz dwie reklamówki wypełnione po brzegi ww. artykułami.

Jak wynika z ustaleń nie była to pierwsza kradzież z pawilonu handlowego której dokonała ta sama osoba dokonując straty na chwile obecną przekraczające 10 tys. zł.

Ujęta kobieta to 45 letnia mieszkanka Przemyśla, która wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi została przekazana do dyspozycji funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Zgodnie z art. 279 KK., za kradzież z włamaniem grozi kobiecie od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz kobietą zajmie się Sąd.

Poprzedni artykułDobiega końca rewitalizacja Rynku. Trwa nasadzanie drzew [foto]
Następny artykułDerby Przemyśla. Trwają czynności ws. awantury. Nałożono 150 mandatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj